Aktualności

Lubuska mapa kulinarna

Ilustracja do informacji: Lubuska mapa kulinarna Z wielką przyjemnością prezentujemy mapę lubuskich kulinariów, zebranych z różnorodnych kuchni suto zastawionego lubuskiego stołu.
czytaj dalej ›
 • 18-12-2013
 

Jak odczytać liczby rzymskie ?

Autor: Jarosław Wnorowski
Ilustracja do informacji: Jak odczytać liczby rzymskie ? Często, podczas podróży po Polsce i południowej Europie napotykamy na budowlach ważne daty związane z tymi obiektami zapisane cyframi rzymskimi. Nie wszyscy potrafią je jednak odczytać. Oto krótka ściągawka od zespołu wrót lubuskich :) w prezencie od św. Mikołaja.
 • 06-12-2013
 

Plan rejsów statku ZEFIR na 2014 rok

Ilustracja do informacji: Plan rejsów statku ZEFIR na 2014 rok Znany jest już rozkład kursowania statku wycieczkowego ZEFIR, który pływa po Odrze w ramach projektu "Odra dla turystów 2014". Warto to sprawdzić żeby zaplanować sobie niezapomniany rejs po Środkowym Nadodrzu.
czytaj dalej ›
 • 04-12-2013
 

QR kody dostępne w sekcji turystyka oraz baza noclegowa.

Nowe technologie na wrotach

Ilustracja do informacji: QR kody dostępne w sekcji turystyka oraz baza noclegowa. Od 1 grudnia 2013 r. dane adresowe obiektów zapisanych w dziale TURYSTYKA i BAZA NOCLEGOWA można pobrać bezpośrednio na swój telefon komórkowy. To dowód na to, że portal wrotalubuskie.eu korzysta z nowoczesnych technologii.
czytaj dalej ›
 • 02-12-2013
 

Pocahontas pokonała Robin Hooda

Lubuszanie głosowali na Łagów

Ilustracja do informacji: Pocahontas pokonała Robin Hooda Miło nam poinformować, że Lubuska propozycja zdjęcia do kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej przedstawiająca jezioro Łagowskie i Pocahontas uzyskała największą ilość głosów w plebiscycie (głosowanie internetowe) ogłoszonym przez portal turystyka.rp.pl administrowany przez wpływowy dziennik Rzeczpospolita.
czytaj dalej ›
 • 17-10-2013
 

Wiatraki w Lubuskiem - drewniane zabytki techniki

Autor: Jarosław Wnorowski
Ilustracja do informacji: Wiatraki w Lubuskiem - drewniane zabytki techniki Zapraszamy do odwiedzenia ciekawej strony poświęconej wiatrakom. Służą one ludzkości od lat i stanowią ciekawe zabytki techniki. Strona opisuje obiekty z całej Polski, w tym także z terenu woj. lubuskiego.
Więcej pod adresem: http://www.wiatraki.org.pl/
 • 11-10-2013
 

Odkryj lubuskie parki krajobrazowe

Autor: Jarosław Wnorowski
Ilustracja do informacji: Odkryj lubuskie parki krajobrazowe Polecamy bardzo ciekawą stronę internetową opisującą nasze walory przyrodnicze oraz parki krajobrazowe na terenie województwa. Dobry materiał informacyjno - szkoleniowy, nie tylko dla przewodników.
 • 08-10-2013
 

W winie prawda. Enoturystyka w Lubuskiem

Ilustracja do informacji: W winie prawda. Enoturystyka w Lubuskiem Enoturystyka to wizyty na winnicach i liczne degustacje ich wyrobów. Ta znana na zachodzie Europy forma turystyki, również w Polsce staje się coraz bardziej popularna.
czytaj dalej ›
 • 18-09-2013
 

Skarby Ośna Lubuskiego

Ilustracja do informacji: Skarby Ośna Lubuskiego Podczas remontu XIII-wiecznego kościoła w Ośnie Lubuskim dokonano niezwykłego odkrycia. W trakcie prac budowlanych w kilku miejscach usunięto XIX-wieczną posadzkę. Pod posadzką w wywożonej ziemi znaleziono 74 monety i wiele innych przedmiotów codziennego użytku, zapewne zgubionych przed kilkuset laty w kościele.
czytaj dalej ›
 • 06-09-2013
 

Szlak Parków i Ogrodów - koncepcja rozwoju

Ilustracja do informacji: Szlak Parków i Ogrodów - koncepcja rozwoju Górne Łużyce i Bory Dolnośląskie to obszary charakteryzujące się niepowtarzalną na skalę europejską ilością zespołów pałacowo- parkowych. To na tych obszarach działali najwybitniejsi architekci i twórcy ogrodów Europy Środkowej, których dzieła możemy podziwiać do dziś (m.in. Eduard Petzold, Fürst Hermann von Pückler- Muskau).
czytaj dalej ›
 • 22-08-2013
1 2 3 4 5 6
 • Logo: Lubuski e-Urząd

 • Logo: Biuletyn Informacji PublicznejKalendarium ›

zobacz wszystkie ›

Plan Twojej wycieczki ›

 • Brak dodanych obiektów