Pozytywne emocje

Tegoroczny Jarmark jeszcze lepszy!

Ilustracja do informacji: Tegoroczny Jarmark jeszcze lepszy! Podobnie jak w zeszłym roku, 10 grudnia br., na placu przed szprotawskim ratuszem został zorganizowany przedświąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Pomimo zimowej pory, dopisała ciepła i słoneczna pogoda, co przyciągnęło wielu odwiedzających, szukających wyjątkowych prezentów pod choinkę.
Kiedy przed rokiem organizowaliśmy Jarmark nie sądziliśmy, że spotka się on z tak bardzo dużym odzewem i że Jarmark wpisze się w kalendarz szprotawskich imprez – W tym roku, obok parafii i organizacji przykościelnych, znów zgłosiły się licznie szkoły, przedszkola oraz lokalne organizacje pozarządowe. W sumie na placu wystawiły się 32 stoiska (o 9 więcej niż poprzednio).
Różnorodność oferowanych produktów sprawiła, że każdy szukający mógł znaleźć coś interesującego dla siebie: piernikowe cuda, magiczne choinki, koronkowe gwiazdeczki, ceramikę ozdobioną metodą de coupage, lokalne świece, sianko na wigilijne stoły oraz uśmiechnięte anioły, których zadaniem będzie strzec nasze domostwa przez następny rok. Były pyszne ciasta, pierogi z kapustą, barszczyk oraz grochówka i żurek z kuchni polowej.
Nie zabrakło również strawy duchowej – mali i duzi artyści śpiewali kolędy na scenie.
Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha raz jeszcze dziękuje serdecznie wszystkim współorganizatorom i wystawcom za wspaniale przygotowane stoiska oraz za zaangażowanie i pomysłowość, jakimi wykazali się przy wykonaniu świątecznych dekoracji i potraw.
 • 14-12-2016
 

Lubuskie obiekty kultury z pozytywną opinią ministerstwa

Ilustracja do informacji: Lubuskie obiekty kultury z pozytywną opinią ministerstwa Sześć lubuskich projektów z zakresu kultury z 15 rekomendowanych przez zarząd województwa do Kontraktu Terytorialnego otrzymało pozytywną opinię Ministerstwa Kultury i ma szansę na realizację. - Cieszymy się, bo to są projekty o dużym znaczeniu dla regionu. Poproszono nas o uzupełnienie fiszki projektów i teraz czekamy na ostateczną decyzję Ministerstwa Rozwoju. Mam nadzieję, że wszystkie wybrane projekty otrzymają dofinansowanie – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.
czytaj dalej ›
 • 27-10-2016
 

Konkurs LUBUSKA ZGADUJ ZGADULA

Ilustracja do informacji: Konkurs LUBUSKA ZGADUJ ZGADULA Konkurs LUBUSKA ZGADUJ ZGADULA zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału i wspólnej zabawy.
czytaj dalej ›
 • 10-03-2016
 

CZAS NA BLASK Konkurs Młodych Talentów

Ilustracja do informacji: CZAS NA BLASK Konkurs Młodych Talentów CZAS NA BLASK Konkurs Młodych Talentów Konkurs Młodych Talentów dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych CZAS NA BLASK jest złożony z dwóch etapów. Na I etap PRZEGLĄD TALENTÓW organizatorzy zapraszają 16 marca.
czytaj dalej ›
 • 11-03-2016
 

Centrum Przyrodnicze - dotknij nauk

Ilustracja do informacji: Centrum Przyrodnicze - dotknij nauk Jaką siłę ma dźwięk, jak bije ludzkie serce, jak powstają chmury, czy mam silny uścisk? Na te i szereg innych pytań odpowiedź można znaleźć od dziś w Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze, które wraz z planetarium WENUS stanowić będzie Centrum Nauki Keplera. To miejsce, które pozwoli na zgłębianie tajemnic oraz aktywne poznawanie otaczającego nas świata. - To kolejn miejsce, gdzie nasze dzieci będą miały możliwość rozwoju swoich zainteresowań - mówił podczas otwarcia Centrum członek zarządu Bogdan Nowak.
czytaj dalej ›
 • 11-09-2015
 

Dni Województwa Lubuskiego - Zielona Kraina Nowoczesnych Technologii 19, 26-28.06

Ilustracja do informacji: Dni Województwa Lubuskiego - Zielona Kraina Nowoczesnych Technologii 19, 26-28.06 Ostatnie dni czerwca eksplodują niesamowitą dawką atrakcji związanych z nowoczesnymi technologiami a także dobrą muzyką. Wszystko za sprawą Dni Województwa Lubuskiego, które odbędą się w dniach: 19, 26-28 czerwca 2015 w Zielonej Górze . Tematem przewodnim tegorocznej imprezy jest innowacyjność. Zapraszamy do " Zielonej Krainy Nowoczesnych Technologii " gdzie czeka na was wyśmienita zabawa.
czytaj dalej ›
 • 08-06-2015
 

Konkurs fotograficzny Wiosenne Lubuskie

Ilustracja do informacji: Konkurs fotograficzny Wiosenne Lubuskie Załóż konto na portalu "Wrota Lubuskie" i weź udział w konkursie. Celem konkursu jest stworzenie zbioru unikatowych zdjęć przyrody regionu lubuskiego.
czytaj dalej ›
 • 13-03-2015
 

Lubuska kraina winem płynąca

Ilustracja do informacji: Lubuska kraina winem płynąca (Nie)winna wyprawa Wędrując po Lubuskiem, zielonej krainie winem i miodem płynącej, można skosztować jak smakuje pasja, tradycja i pamięć regionu. Słuchając opowieści o lubuskich winach, poznajemy też historię tych ziem oraz jej mieszkańców. Produkcja wina to też lekcja pokory wobec natury, ciągła walka z pogodą oraz nauka wytrwałości, która z każdym rokiem przynosi coraz wyborniejsze efekty.
czytaj dalej ›
 • 15-01-2015
 

Konkurs fotograficzny - wyniki

Ilustracja do informacji: Konkurs fotograficzny - wyniki Znamy już wyniki konkursu fotograficznego „Lubuskie Zabytki” organizowanego przez redakcję portalu.
I miejsce w konkursie otrzymało zdjęcie „Żagań – barokowy zespół pałacowy Lobkowitzów” wykonane przez Justynę Dobucką.
 
 
Wyróżnienie otrzymała praca „Broniszów – zespół pałacowy z XVI-XIX wieku i park pałacowy” Wojciecha Pydzika
 
 
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
 • 18-07-2014
 

Zobacz galerię zdjęć z tegorocznego Przystanku Woodstock

Ilustracja do informacji: Zobacz galerię zdjęć z tegorocznego Przystanku Woodstock Przystanek Woodstock” - jeden z największych festiwali w Europie. Za nami 3 dni prawdziwych rockowych brzmień. Redakcja portalu „Wrota Lubuskie” też tam była ! Specjalnie dla Was przedstawiamy atmosferę imprezy poprzez fotografie z festiwalu. Zapraszamy gorąco do śledzenia naszej fotorelacji.
czytaj dalej ›
 • 06-06-2014
1 2
 • Logo: Lubuski e-Urząd

 • Logo: Biuletyn Informacji PublicznejKalendarium ›

zobacz wszystkie ›

Plan Twojej wycieczki ›

 • Brak dodanych obiektów